klimatyzacja samochodowa

W obecnym świecie chyba klimatyzacja samochodowa jest już standardem w większości szanujących się firm, które produkują samochody. Nie wiem, ale bardzo trudno mi jest sobie wyobrazić samochód bez klimatyzacji. Oczywiście wiem, że jeszcze kilka lat temu, taka klimatyzacja samochodowa należała do rzeczy, które były za specjalna dopłatą w samochodach z wyższej półki. No ale świat poszedł do przodu, więc i w tej kwestii sporo się już zmieniło.

Tak więc auto klimatyzacja nie jest już tylko dla bogaczy, może ją mieć prawie każdy posiadacz samochodu. Nie będę się rozpisywał o zaletach klimatyzacji w samochodzie, ponieważ każdy, kto w upalne lato miał przyjemność przejechać się samochodem z tym dobrodziejstwem techniki, wie, że jest to bardzo dobra sprawa. Sceptycy powiedzą, że otwierając okno w samochodzie mamy coś znacznie lepszego, tylko że tak naprawdę można takie otwarcie okna przyrównać do transportowania ryb w drewnianej naczepie wypełnionej lodem. Oczywiście, że i tak można, tylko po co, skoro można zainstalować agregaty chłodnicze np. firmy Cartier i mieć pewność, że ryby dojadą do miejsca przeznaczenia w jak najlepszym porządku.

Należy też jasno sobie tu powiedzieć, że klimatyzacja to też i wady. Jedną z nich jest np. suche powietrze, które może być uciążliwe dla osób mających problemy np. ze śluzówką.

Tags: , ,